Wiązary dachowe drewniane to nowoczesne i technicznie dokładne rozwiązanie konstrukcyjne dachu. Nasza firma oferuje usługi doradcze, projektowe, produkcyjne i instalacyjne. Stosujemy wysokiej jakości materiały: certyfikowane drewno C24 oraz specjalistyczne oprogramowanie do drewnianych konstrukcji dachowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z przyznanego naszej firmie certyfikatu CE. Znak ten dostarcza klientowi informacji, że produkt spełnia podstawowe wymagania przepisów UE oraz przeszedł odpowiednie procedury weryfikacyjne.

Jak produkujemy wiązary dachowe?

Wiązary dachowe wzmocnione ząbkowanymi płytkami są lekkie i niezwykle wytrzymałe. Rozwiązania te nie ograniczają kształtu dachu i mogą być stosowane w budynkach o rozstawie podpór do 30 metrów. Dzięki naszym wiązarom drewnianym otrzymujesz kompletne rozwiązanie – od konsultacji i projektu po produkcję i montaż. W procesie produkcji projektujemy je przede wszystkim w specjalnym programie komputerowym do projektowania konstrukcji dachowych. Następnie w warsztacie produkcyjnym montujemy drewniane elementy konstrukcji dachu, po czym transportujemy na plac budowy. Tutaj kładziemy dach na budynku. Ta technologia pokryć dachowych ze względu na swoją jakość i ekonomię przewyższa konwencjonalny system wiązarów.

Zalety wiązarów dachowych drewnianych

W porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem kratownicowym, na nasze wiązary dachowe zużywamy o 40% mniej drewna. Są produkowane w naszym warsztacie, gdzie wykonujemy ich połączenie za pomocą płytek zębatych stalowych. Takie rozwiązanie gwarantuje trwałą konstrukcją dachu a przy tym pozwala na oszczędności na materiałach a także zwiększa ich nośność. Złe warunki pogodowe nie wpływają na montaż dachu. Nie ma potrzeby magazynowania drewna, wyprodukowane wiązary trafiają bezpośrednio na plac budowy. Montaż w domku jednopokojowym trwa 1-3 dni

Zastosowanie drewnianych wiązarów dachowych:

  • Do budynków prywatnych, komercyjnych i przemysłowych.
  • Do garażu na maszyny rolnicze.
  • Do projektów niestandardowych (mosty, wiadukty, szalunki).

Elewacyjne konstrukcje dachowe – różne wiązary dachowe

Wiązary dachowe
Wiązary dachowe

Jako odrębną część rozwiązania technicznego oferujemy konstrukcje elewacyjne dachu. Jak każdy projekt budowlany, wiązary dachowe różnią się przeznaczeniem i znaczeniem. Obliczenia projektowanych konstrukcji dachowych przeprowadzane są z uwzględnieniem specyfiki placu budowy, szczególnych obciążeń wiatrem i śniegiem.

Wiązary dachowe dzielą się na: płaskie, rozwiązania z jednym lub dwoma dachami dwuspadowymi. Takie elementy nośne konstrukcji dachu mogą być również stosowane do stropów poddaszy, w skład których wchodzą: elementy ścienne, stropowe, ścienne i dachowe, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Biorąc pod uwagę wiele aspektów rodzaju dachu, nasza firma nie może szybko oszacować średniej ceny, ponieważ wymaga to dużo dodatkowego czasu.

Technologie dachowe rozwiązania

Program komputerowy pomaga zbudować i obliczyć wymagane charakterystyki. Z kolei prasa wykorzystująca płytki perforowane 1,5-2,0 mm, pozwala na niemal nieograniczone rozwiązania. Taki produkt zapewnia wykonanie do 12 m wiązarów dachowych antresoli lub poddasza bez dodatkowych podpór z możliwością układania różnych komunikacji z wykorzystaniem wolnej przestrzeni konstrukcyjnej. Idealne do wymiany starego dachu lub budowy nowego dachu, zapewniając szybki czas realizacji i dobre wyniki. Do produkcji wiązarów dachowych wykorzystywane jest wyłącznie certyfikowane drewno iglaste.

Proste wiązary dachowe

  • Lekka konstrukcja dla małych domów i budynków z dachem jedno- lub dwuspadowym, dachem płaskim, przy założeniu lekkiego pokrycia.
  • Wiązary dachowe o średniej złożoności wykorzystywane do budowy dachów dwuspadowych,  
  • Skomplikowane konstrukcje dachowe niezastąpione przy budowie domów kopułowych, konstrukcji łukowych, hangarów, magazynów, gospodarstw rolnych, warsztatów przemysłowych.

Dlaczego najlepsze drewniane systemy wiązarów dachowych pochodzą z naszej firmy? Wszystkie nasze konstrukcje wykonane są z desek iglastych struganych na sucho europejskiej klasy C 24. Wilgotność drewna nie przekracza 16-18%. Projektowanie obciążenia odbywa się w specjalnym pakiecie oprogramowania, który zapewnia dokładność i niezawodność produkowanych elementów konstrukcji wiązarów. Do produkcji wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia oraz technologie obróbki drewna.

Będziesz zadowolony wybierając drewniane wiązary dachowe, ponieważ Twój dach posiada:

Jakość. Elementy konstrukcyjne piłowane przy użyciu nowoczesnej technologii produkcji oraz nowoczesnego sprzętu. Za pomocą tych maszyn cięcie drewna odbywa się z dokładnością do milimetra. Wiązary wykonujemy z suchego, kalibrowanego drewna, dzięki czemu nie odkształcają się z upływem czasu.

Trwałe. Do mocowania konstrukcji używamy prasy o dużej mocy, która równomiernie łączy elementy więźby dachowej z obu stron. Wiązar dachowy wytrzymuje znaczne obciążenia śniegu i wiatru.

Wytrzymały. Wszystkie konstrukcje pokrywamy środkiem antyseptycznym, dzięki czemu są trwałe, ognioodporne i zabezpieczone przed szkodliwym wpływem środowiska.

Szybka instalacja. Nowoczesna technologia produkcji umożliwia bardzo szybkie wytwarzanie konstrukcji dachowych. Konstrukcje wykonujemy w warsztacie, a montujemy je na placu budowy. Dzięki temu czas montażu dachu skraca się z tygodnia do kilku dni. Pozostawiamy plac budowy czysty nie musisz martwić się o sprzątanie placu budowy i wynoszenie śmieci.

Ciepło. Wiązary dachowe z drewna posiadają efektywniejsze właściwości termoizolacyjne niż metalowe. Nowa i prawidłowo zamontowana drewniana konstrukcja dachu pozytywnie wpływa na klimat budynku i oszczędza energię.