Czy warto decydować się na catering dietetyczny? Cateringi dietetyczne to coraz częściej wybierane rozwiązanie, przez osoby, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Tak zwana dieta pudełkowa stała się w naszym kraju niezwykle modna. Wiele osób ceni ją przede wszystkim za niezwykłą wygodę oraz oszczędność swojego czasu. Zamawiając w ten sposób potrawy, wiemy dokładnie, iż dany posiłek jest dla nas odpowiedni i będzie on sprzyjał procesowi odchudzające.

Oprócz tego firmy cateringowe gwarantują doskonały smak swoich dań i zastosowanie jedynie najlepszych produktów spożywczych. Dieta pudełkowa jest pierwszym krokiem, na jaki decydują się osoby otyłe, oraz te, którym zależy na zmianach we własnym życiu. Niestety większość osób żyje bardzo szybko i nie ma czasu na gotowanie zdrowych i zbilansowanych posiłków w domu, tutaj pomocną opcją wydaje się catering dietetyczny. Firmy zajmujące się dostarczaniem zdrowych posiłków dostosowanych do naszych potrzeb, codziennie dostarczają nam dania od razu do naszego domu, czy jednak warto zdecydować się na ich usługi?

Zalety cateringu dietetycznego

1. Doskonale zbilansowana dieta

Bez pomocy dietetyka, bardzo trudno jest nam dopasować idealnie zbilansowany jadłospis, który spełni wszystkie wymagania. Będzie on dostarczał organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a niektóre z nich ograniczy, aby proces gubienia kilogramów był efektywny. Wybierając usługę firmy cateringowej https://catering-dietetyczny.net.pl/, możemy mieć pewność, iż wszelkie dla nas dania zostaną dobrane przez specjalistów. Dietetycy  ułożą w ten sposób nasz jadłospis, aby był bogaty w składniki mineralne, błonnik oraz witaminy i wszelkie inne składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Będziemy więc mieć pewność, iż zjadamy codziennie właściwą ilość świeżych warzyw oraz owoców, w naszej diecie znajdują się także ryby, bez zbyt dużej ilości mięsa. W diecie pudełkowej znajduje się również odpowiedni dla nas nabiał. Wielkość porcji jest dostosowana w sposób indywidualny, tak samo, jak ich kaloryczność.

2. Pomoc dietetyka

Czy warto decydować się na catering dietetyczny?
Czy warto decydować się na catering dietetyczny?

Wybierając catering dietetyczny, firma oferuje również możliwość darmowej konsultacji z dietetykiem, który ustali jaka porcja będzie dla nas najodpowiedniejsza. Taka konsultacja jest zawsze w pełni indywidualna. Nie każdy z nas decyduje się na taką dietę ze względu na dużą ilość ponadprogramowych kilogramów. Często wybieramy ją także z innych względów. Powodem skorzystania z cateringu dietetycznego często jest chęć zadbania o zdrowy tryb życia czy polepszenie swojego samopoczucia. Niektórzy klienci takich firm pragną zacząć regularnie jeść, jednakże ich praca i brak czasu im na to nie pomaga. Warto mieć na uwadze, iż jedzenie tak zwanego śmieciowego jedzenia może znacznie odbić się na naszym zdrowiu i pogorszyć nasze codzienne samopoczucie. Zła dieta doprowadza do wielu schorzeń i wpływa znacząco na pogorszenie jakości życia. Nie każdy jednak ma czas na regularne jedzenie i gotowanie w domu, wówczas dobrym wyjściem wydaje się dieta pudełkowa. Podczas konsultacji z dietetykiem należy podać takie informacje jak waga, wiek oraz wzrost. Wówczas specjalista będzie mógł określić czy nasza waga jest prawidłowa. Należy także podać informacje o prowadzonym aktualnie stylu życia, czy jesteśmy aktywni fizycznie i czy borykamy się z jakimiś schorzeniami. Bardzo istotny jest także sam cel, jaki sobie założyliśmy i chcemy go osiągnąć. Celem wybranej przez nas diety pudełkowej może być nie tylko schudnięcie, ale także zmniejszenie ryzyka chorób, podniesienie masy ciała czy jej utrzymanie. Firmy cateringowe oferują wiele rodzajów diety pudełkowej, każda osoba znajdzie jadłospis dla siebie, który pomoże jej w osiągnięciu zamierzonych rezultatów.

3. Bogaty wybór wariantów menu

Firmy cateringowe dostosowują się swoją ofertą do ciągle zmieniających się trendów i potrzeb swoich klientów. Świadomość ludzi na temat zdrowego odżywiania coraz bardziej rośnie. Decydując się na wybranie cateringu dietetycznego, będziemy mieli do wyboru parę opcji, między innymi: dietę wegańską, klasyczną, wegetariańską, bez laktozy, bez glutenu czy dla diabetyków. Jak widać, możliwości jest wiele.

4. Komfort oraz oszczędność czasu

Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo swojego czasu, którego zmarnowaliśmy na przygotowywanie posiłków i dobieranie składników, aby danie było dobrze zbilansowane i odpowiednio kaloryczne. Dzięki danym dostarczanym pod same drzwi nie musimy zbyt często chodzić na zakupy. Wybierając się gdziekolwiek, wystarczy, jeśli dostarczone przez firmę pudełko weźmiemy razem ze sobą.

Wady cateringu dietetycznego

Największą wadą tego rozwiązania jest przede wszystkim koszt cateringu dietetycznego. Nie każdego z nas będzie na niego stać. Oczywiście to ile będziemy musieli zapłacić za dany jadłospis, zależy od jego rodzaju, jednak i tak wydamy o wiele więcej, aniżeli sami gotowaliśmy jedzenie w domu. Inną wadą jest to, iż z pewnością nie każde uwzględnione w jadłospisie, danie będzie nam smakowało.

Sami powinniśmy zastanowić się, czy warto skorzystać z tego rozwiązania. Jeśli mamy na to pieniądze i zależy nam na zdrowiu oraz oszczędności czasu, wówczas dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na catering dietetyczny.