Czy kupowanie pościeli na bazarze to dobry pomysł? Dobra pościel jest gwarancją komfortowego snu każdej nocy. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak znaleźć dobry sklep z pościelą. Czym należy kierować się przy wyborze miejsca do zakupu pościeli? W chwili obecnej liczba miejsc, w których można zaopatrywać się w pościel, jest naprawdę ogromna. W dzisiejszym artykule opisujemy najpopularniejsze miejsca, w których Polacy kupują pościel. 

Pościel z bazaru – hit czy kit?

Sklep z pościelą może przybierać różne formy. Bardzo wielu polskich konsumentów z powodzeniem decyduje się na zakup pościeli na placu targowym bądź na giełdzie. Takie decyzje uwarunkowane są przede wszystkim tym, iż w tego typu miejscach możemy dotknąć pościeli oraz dobrze zastanowić się nad tym, czy warto kupić daną pościel. Minusem kupowania w tego typu miejscach są jednak zróżnicowane warunki lokalowe. Zdarza się, że niektórzy sprzedawcy bardzo niechętnie decydują się na pokazywanie zawartości swoich kompletów, dlatego może się okazać, że będziemy musieli kupić “kota w worku”. Bardzo dużym atutem kupowania pościeli na bazarach i giełdach jest jednak to, iż pościele w tego typu miejscach sprzedawane są w naprawdę bardzo atrakcyjnych cenach. Trzeba jednak każdorazowo mieć na uwadze kilka niezwykle istotnych kwestii.

Czy kupowanie pościeli na bazarze to dobry pomysł?
Czy kupowanie pościeli na bazarze to dobry pomysł?

Warto wiedzieć o tym, iż bazarowy sklep z pościelą ma w swojej ofercie przede wszystkim końcówki produkcyjne, resztki z kolekcji zalegających na magazynach bądź pościele z wzorami, których popularność już dawno minęła. Bardzo wielu sprzedawców oferujących swoje pościele na bazarach i giełdach sprzedaje swoim klientom również asortyment importowany z dalekiego Wschodu. W przypadku kupowania pościeli ze Wschodu należy zachowywać szczególną ostrożność. Wynika to z dwóch przyczyn. Mowa tutaj w szczególności o rozmiarach – warto wiedzieć o tym, iż nie zawsze będą one zgodne z tymi, które obowiązują w naszym kraju. Kolejna kwestia to certyfikaty jakościowe. Niestety, kupując pościel importowaną nie mamy gwarancji, iż posiadać ona będzie odpowiednie certyfikaty potwierdzające wysoką jakość wykonania.

Kolejna rzecz, nad którą należy się dobrze zastanowić przed zakupem pościeli w takim miejscu, to możliwość ewentualnej reklamacji. Na bazarze czy giełdzie uzyskanie paragonu graniczy w istocie z cudem. Wszelkie ewentualne reklamacje musimy załatwiać osobiście, bo może przysparzać bardzo wielu problemów. Wówczas ma miejsce swego rodzaju zabawa w kotka i myszkę, ponieważ sprzedawcy sami decydują o tym, w jakich dniach i godzinach są dostępni na giełdzie.

Na giełdach i bazarach nie ma również szans na to, aby zaopatrzyć się w pościele z najnowszych kolekcji bądź topowe wzory. Znajdziemy tam z reguły sprawdzone bądź mało popularne wzory pościeli. Ogromnym atutem tego typu miejsc są jednak bardzo okazyjne ceny, co jest skutecznym magnesem na bardzo wielu klientów chcących zaopatrzyć się w pościel.

Pościel z hali targowej

Kolejny swego rodzaju sklep z pościelą to wielki hale targowe oraz centra handlu hurtowego. Duże hale targowe znajdziemy w największych polskich miastach. Można się w nich zaopatrzyć w tanią pościel, która w większości przypadków jest importowana z krajów dalekiego Wschodu. Mamy tam ogromny wybór rozmaitych pościeli klasycznych dedykowanych dorosłym. Jednocześnie oferta dla dzieci w tego typu miejscach jest mało zróżnicowana. Niska cena pościeli w takich miejscach zachęca bardzo mocno zachęca dużą liczbę klientów do tego, aby zdecydować się na taki sklep z pościelą.

Niska cena pościeli wyprodukowanych z tanich syntetycznych bądź półsyntetycznych materiałów może być elementem bardzo mocno zachęcającym do ich zakupienia. Trzeba jednak każdorazowo pamiętać o tym, aby wiedzieć, jakie są konsekwencje użytkowania tego typu pościeli. Jeśli kupujemy w takim sklepie z pościelą ilości detaliczne, to w zdecydowanej większości przypadków nie będziemy mieli możliwości zwrotu ani ich wymiany. Reklamacje takich pościeli również nie są egzekwowane. W takich okolicznościach obsługujący nas w takim sklepie z pościelą obcokrajowcy bardzo szybko i nagle przestają rozumieć język polski.

 Pościele w outlecie

Kolejny sklep z pościelą, to outlet. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim tym, którym pasuje taka kolorystyka oraz wzory. Wyróżnikiem outletów jest niska cena oraz stosunkowo dobra jakość. Korzystając z usług tego typu sklepów z pościelą trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż w outletach z reguły możemy znaleźć zazwyczaj pościele z końcówek serii bądź kolekcji. W najbardziej promocyjnych cenach taki sklep z pościelą zaproponuje nam z reguły dość stare modele, które dla wielu są już bardzo niemodne.

Mimo tych wad, outlety w ostatnim czasie cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Niskie ceny oraz wysoka jakość sprzedawanych pościeli to dwa najważniejsze atuty, które przyciągają ogromną liczbę klientów. Dla wielu osób mankament polegający na “nie modnych” wzorach lub popularnych kolorach nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsza jest wysoka jakość oraz gwarancja od renomowanego producenta.