Jak często depilacja laserowa nóg? Aby uzyskać aksamitnie gładką, pozbawioną włosków skórę, używamy wosku i brzytwy. Chociaż wygodnie jest golić się w domu, uczuciem braku zarostu możesz cieszyć się najwyżej przez kilka dni. Woskowanie ma też swoje wady. Nie tylko musisz pozwolić, aby twoje włosy odrosły wcześnie, co czyni życie trochę niewygodnym, ale musisz także znieść ból wyrywania włosów z najdelikatniejszej części ciała.

A teraz wyobraź sobie magiczne rozwiązanie, które trwale usunie niechciane owłosienie z twarzy i ciała. Żadnych zadrapań po brzytwie, żadnych wrastających włosków, żadnych przypaleń woskiem — tylko nieskazitelna, pozbawiona włosów skóra. Jeśli szukasz trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosów, depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem. Chociaż proces ten nie jest w rzeczywistości magiczny, efekt jest wręcz magiczny.

Depilacja laserowa to popularny zabieg kosmetyczny, który skutecznie ogranicza porost włosów. Każdy jest inny i wyniki będą się różnić w zależności od osoby, ale w niektórych przypadkach można osiągnąć trwałe usunięcie włosów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to działa i jak często powinieneś poddawać się depilacji laserowej, aby uzyskać upragniony wygląd bez włosów, czytaj dalej!

Faza wzrostu włosów

Anagen to faza, w której mieszki włosowe aktywnie rosną. W tym czasie komórki korzenia włosa dzielą się szybko, umożliwiając włosowi wzrost i wrastanie w łodygę włosa. W fazie anagenu mieszki włosowe są najbardziej podatne na działanie lasera, ponieważ są bogate w białko (keratynę) i melaninę. Laser działa poprzez celowanie w melaninę (kolor) we włosach. Faza anagenu mieszków włosowych jest uwarunkowana genetycznie i różni się w zależności od osoby, ale około 85% mieszków włosowych na naszym ciele znajduje się w fazie anagenu w danym momencie.

Po zakończeniu fazy anagenu mieszek włosowy wchodzi w anagen i włos przestaje rosnąć. Ta faza trwa tylko 2-3 tygodnie. W dowolnym momencie na tym etapie znajduje się około pięciu procent naszych włosów. Ostatnim etapem jest okres odpoczynku. W tym momencie włosy zaczynają wypadać, a mieszki włosowe są stymulowane do rozpoczęcia nowego cyklu. Długość tej fazy wynosi około 100 dni dla zdrowych mieszków włosowych na skórze głowy, ale może się znacznie różnić w innych częściach ciała. W dowolnym momencie około 10% mieszków włosowych znajduje się w fazie telogenu.

Polecamy także najnowsze zabiegi medycyny – balon żołądkowy : https://allurionbalon.pl/

Co to jest depilacja laserowa?

Jak często depilacja laserowa nóg?

Depilacja laserowa to zabieg wykorzystujący nieinwazyjny laser, który dostarcza skupioną wiązkę światła bezpośrednio do pigmentu w poszczególnych mieszkach włosowych. Gdy energia świetlna przechodzi przez skórę, zamienia się w ciepło, które jest absorbowane przez melaninę, powodując uszkodzenie mieszków włosowych.

Ponieważ mieszki włosowe są odpowiedzialne za wzrost włosów, po uszkodzeniu uszkodzenie utrudnia zdolność mieszków włosowych do wytwarzania nowych włosów, zapobiegając dalszemu wzrostowi niechcianych włosów. U większości ludzi nowe włosy rosną co cztery do sześciu tygodni. Zabiegi depilacji laserowej są skuteczne tylko w fazie aktywnego wzrostu. W dowolnym momencie około 75% włosów na ciele znajduje się w tej aktywnej fazie wzrostu. Dlatego pierwsza depilacja laserowa jest skierowana na te podatne włosy, a kolejne zabiegi są skierowane głównie na mieszki włosowe, które nie są na tym etapie. Ponieważ laser jest przyciągany przez melaninę, osoby o ciemnych i grubych włosach mogą uzyskać lepsze rezultaty niż osoby o jaśniejszych włosach.

Jeśli chodzi o odcienie skóry, najlepiej sprawdzi się jasna i jasna karnacja, podczas gdy osoby o ciemnych lub jasnych włosach mogą uzyskać lepsze rezultaty. Wymagane jest dodatkowe leczenie lub użycie specjalnego lasera.

Jak często należy planować sesje depilacji?

Jak wspomniano powyżej, mieszki włosowe są aktywne tylko w fazie anagenu wzrostu włosów. Dlaczego? Ponieważ włos jest prawidłowo osadzony u nasady mieszków włosowych, jest to jedyny etap, w którym możliwe jest skuteczne zniszczenie mieszków włosowych.

Odpowiednie rozplanowanie zabiegów depilacji laserowej jest niezbędne do zapewnienia maksymalnej skuteczności procesu. W przypadku zbyt długiego lub zbyt krótkiego odstępu między sesjami laserowymi skuteczność zabiegu może ulec znacznemu zmniejszeniu. Typowy cykl depilacji twarzy i ciała trwa od 6 do 9 miesięcy. To, jak często powinieneś poddawać się zabiegom, ma niewiele wspólnego z tym, czy możesz je wykonywać częściej, a bardziej z tym, jak długo planujesz każdy zabieg, aby właściwie wycelować w niechciane włosy. Po pierwszej depilacji laserowej nastąpi okres depilacji. Około trzech tygodni po zabiegu możesz zauważyć coś, co wygląda jak odrastanie włosów, ale w rzeczywistości jest to wypadanie włosów leczonych.

Proces ten można przyspieszyć, złuszczając leczony obszar delikatnym peelingiem cukrowym. Pomoże to szybciej usunąć wypadające włosy. Po depilacji zauważysz, że obszar będzie jedwabiście gładki i pozbawiony włosów przez kilka tygodni. Gdy włosy zaczną odrastać, czas na kolejny zabieg!

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7