Jaki żel do przedłużania paznokci na szablonie? Kobiety niejednokrotnie dbają o długie, piękne paznokcie. Z pewnością nie jest to jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Niejednokrotnie wykonywane są czynności związane z przedłużaniem, aby całość ciekawie prezentowała się pod względem wizualnym.

Na co zwrócić uwagę wybierając żel do przedłużania paznokci? Jakie rodzaje żelów do przedłużania można wyróżnić? Jak dokonać wyboru szablonu do paznokci? W jaki sposób wzmocnić paznokcie w sposób naturalny? Chcielibyśmy serdecznie zaprosić do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym udzielamy odpowiedzi na wszystkie postawione pytania. 

Na co zwrócić uwagę wybierając żel do przedłużania paznokci?

Wybór żelu do przedłużania paznokci https://ewawypchlo.pl/zel-na-tipsie-dla-zaawansowanych/ na szablonie z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Należy bowiem zwrócić uwagę na wiele czynników, które mogą mieć większe bądź mniejsze znaczenie. Jednym z najistotniejszych jest konsystencja. Dlaczego jest ona tak ważna? Okazuje się bowiem, że jej wybór jest uzależniony od tego, jak duże umiejętności posiadamy w zakresie pracy z żelem. Wiele specjalistek przypomina również o istotności temperatury w pomieszczeniu. Nieco inny żel będzie wybierany w zależności od pory roku, tym bardziej, jeśli nie posiadamy klimatyzacji. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj wykonywanej stylizacji, która będzie przez nas wykonywana. Pamiętajmy o tym, że ostateczny wybór jest zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji.

Jakie rodzaje żelów do przedłużania można wyróżnić?

Istnieje kilka rodzajów żelów budujących, które są niezbędne do przedłużania. Na dzień dzisiejszy ogromną popularnością cieszą się te z kolorem. Mają one bowiem bezpośredni wpływ na to, że przedłużenie jest całkowicie naturalne. Co więcej, dostępne są również transparentne żele. W sytuacji, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze stylizacją żelową, wówczas należy rozpocząć od produktów samopoziomujących. Są to egzemplarze, które w trakcie aplikacji rozpływają się delikatnie, jednak co ważne- nie zalewają skórek. Co więcej, mogą skutecznie stworzyć gładką tafle. Istnieją również żele o gęstej konsystencji – łudząco przypominają one budyń. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie rozprężają się po utwardzeniu i co ciekawe- nie poziomują się samodzielnie. 

Warto zwrócić uwagę na żele posiadające właściwość tiksotropii- jest to nic innego, jak pamięć cieczy. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Otóż dzięki temu żel przez długi okres czasu pozostaje w określonym kształcie. Zwiększana jest dzięki temu kontrola podczas pracy. Z reguły takie żele są średnio-gęste, jednocześnie wykazują cechy samopoziomowania. 

Jak dokonać wyboru szablonu do paznokci?

Jaki żel do przedłużania paznokci na szablonie?
Jaki żel do przedłużania paznokci na szablonie?

Wiemy już, jakie żele do przedłużenia paznokci na szablonie występują. Warto teraz dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jaki szablon będzie najbardziej optymalny. Przede wszystkim kluczowe jest, aby był on wytrzymały, jednocześnie charakteryzował się sztywnością. Niemniej istotna jest przyczepność kleju- jest to gwarancja tego, że forma nie odklei się podczas wykonywania stylizacji. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne, bowiem tylko wtedy możemy mieć pewność w zakresie tego, że przedłużane paznokcie będą trwałe. W zależności od tego, jaki kształt chcielibyśmy nadać paznokciom, należy wybrać odpowiedni szablon. Specjalistki zwracają uwagę na mniej oczywistą podziałkę długości. Jest ona na tyle praktyczna, że dzięki niej dopasowanie długości paznokci do potrzeb nie jest czymś kłopotliwym.

Kiedy w Polsce pojawiły się innowacyjne sposoby na przedłużanie paznokci, wówczas dostępne były jedynie samoprzylepne złote i srebrne szablony. Na dzień dzisiejszy wybór jest znacznie szerszy, bowiem stylizacja paznokci na dzień dzisiejszy urosła do wyższej rangi. Pamiętajmy o tym, że podczas zakupu jednorazowych szablonów musimy pamiętać o tym, aby dopasowywać je do szerokości naszych paznokci.

Najlepsze oferty:

W jaki sposób wzmocnić paznokcie w sposób naturalny?

Kobiety robią wszystko co w ich mocy, aby paznokcie ciekawie prezentowały się pod względem wizualnym. Nie zmienia to jednak faktu, że dbanie o nie jest czymś problematycznym i wymagającym dużych poświęceń. Zanim zdecydujemy się na ich przedłużenie, w pierwszej kolejności powinny zostać wzmocnione za pośrednictwem optymalnej diety i suplementów. Jedną z najważniejszych witamin, która zapewni mocne paznokcie, jest witamina A. Niemniej jednak należy pamiętać o witaminach z grupy B, o witaminie C. Kluczowe znaczenie może mieć biotyna, jak również magnez. Specjalistki od paznokci przypominają o tym, że o ile jest to możliwe, to warto włączyć do codziennej diety ryby, orzechy i owoce morza. Możliwe jest również spożywanie kapsułek ze specjalnym tranem. Zastanówmy się nad zwiększeniem ilości ryb w jadłospisie – to wszystko może sprawić, że paznokcie będą jeszcze bardziej wytrzymałe. Jedzmy pomidory możliwie najczęściej, nie unikajmy czarnych porzeczek, jabłek, szpinaku, kapusty. Alternatywnym rozwiązaniem jest zażywanie suplementów diety dostępnych w aptekach.