Kurtyny paskowe z http://paskowekurtyny.pl to elementy najczęściej wykonane z folii PCV. Powszechnie instaluje się je na skrzyżowaniach. Warto podkreślić, że można je stosować nie tylko wewnętrznie, ale i zewnętrznie, prawdopodobnie dlatego są tak popularne. Jak powstają zasłony paskowe? Jakie cechy mogą mieć zasłony paskowe? Jak wybieramy zasłony drzwiowe?

Jak szybko i sprawnie zamontować kurtyny paskowe PCV silplex.pl/tworzywa-budowlane/kurtyny-pcv-pcw/? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Jak powstają zasłony paskowe?

Wiele osób zastanawia się, jak zbudowane są zasłony paskowe. Otóż ​​w większości przypadków są one wykonane z plew PCV. Często charakteryzują się przejrzystą strukturą. Z praktycznego punktu widzenia zarówno szerokość, jak i zbrojenie to parametry zależne od indywidualnych wymagań. Wspomniane zasłony mogą mieć inne wymagania. Analizując produkty dostępne na rynku, dziś możemy wyróżnić zasłony gładkie i zasłony wzmocnione. Ta pierwsza jest szczególnie dedykowana pieszym. Posiadają całkowicie bezpieczne w użytkowaniu krawędzie, a jednocześnie są odpowiednio wzmocnione.

Jeśli chodzi o listwy wzmacniające, najczęściej stosuje się je, gdy występuje ruch mechaniczny. Nie ulegają uszkodzeniu przez przejeżdżające różne pojazdy, dobrym przykładem są wózki widłowe. Dlatego oferujemy zasłony paskowe o bardzo zróżnicowanej konstrukcji. Wybór zależy od osobistych preferencji klienta.

Jakie cechy mogą mieć zasłony paskowe?

Kurtyny paskowe
Kurtyny paskowe

Wiemy już, jak budować zasłony paskowe. Warto teraz dowiedzieć się więcej o właściwościach tego typu pierwiastków. Po pierwsze, korzyści z korzystania z tego typu rozwiązania jest wiele. Jednym z nich jest stosunkowo niska cena. Dodatkowo jesteśmy w stanie łatwo i szybko zredukować problematyczne przeciągi, które mogą wyrządzić spore szkody. Co ważniejsze, ograniczamy również straty ciepła w budynku. Jeśli stosujemy zasłony paskowe w zamrażarkach lub chłodniach, możemy ograniczyć utratę zimnego powietrza. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zasłony drzwiowe mogą również stanowić ochronę przed niekorzystnymi warunkami. Należą do nich np. kurz, promieniowanie UV, hałas i kurz. Profesjonalne modele czasami pozwalają na ich zastosowanie w warsztatach spawalniczych. W ten sposób poszczególne stanowiska pracy mogą być skutecznie odseparowane od siebie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo wykonywania czynności.

Jak wybieramy zasłony drzwiowe?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać zasłony paskowe. Otóż ​​jeśli chcemy mieć możliwość realizacji poszczególnych funkcji, konieczne jest ich odpowiednie dopasowanie do specyfiki danej fabryki. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy mieć świadomość kilku kwestii, które mogą być szczególnie istotne z praktycznego punktu widzenia. Najpierw skupmy się na tym, gdzie zainstalować i jak to zrobić. Kolejnym ważnym czynnikiem jest szerokość i wysokość przejścia, w którym będą zastosowane zasłony. Zapamiętajmy warunki w otoczeniu, w którym element zostanie zainstalowany.

Po przeanalizowaniu powyższych czynników możemy zacząć zamawiać odpowiedni produkt. Oferujemy wysokiej jakości zasłony paskowe wykonane z najlepszych i najtrwalszych materiałów. Ogromnym plusem jest również atrakcyjna cena zakupu.

Jak szybko i sprawnie zamontować kurtyny paskowe PCV?

Na pewno warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Wielu czytelników może się zastanawiać, jak zainstalować zasłony z paskami tytułowymi. Cóż, są dwa sposoby – naścienne i otwierane. Trzeba przyznać, że prawdopodobnie bardziej popularne są uchwyty ścienne. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe, ponieważ znacznie łatwiej jest dopasować rozmiar, a sama uszczelka jest nieco mniej problematyczna. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że kurtyny PCV https://poliplex.com.pl/kurtyny/ można ustawiać na zewnątrz, gdyż zachowuje swoją funkcję pomimo niskiej temperatury.

Wersja naścienna zasłon paskowych jest dość charakterystyczna. Ten element zakrywa otwory po bokach, ale także na górze. Wieszak grzebieniowy montowany jest nad krawędzią nadproża. Z tego powodu zasłony paskowe w każdym przykładzie są średnio o 10 cm wyższe i 20 cm szersze niż zakrywany otwór. Ten rodzaj instalacji sprawdzi się, gdy główną funkcją kurtyn paskowych silplex.pl/tworzywa-konstrukcyjne/poliamid-pa/ PCV jest zatrzymanie ciepła (lub zimnego powietrza) oraz zmniejszenie słyszalności dźwięku.

Silplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl