Montaż klimatyzacji Łódź: w naszej firmie dział instalacyjny zajmuje się montażem klimatyzacji. W Łodzi specjaliści wykonują prace o różnym stopniu skomplikowania, począwszy od klimatyzatorów okiennych i domowych systemów typu split, aż po centralne systemy klimatyzacji w budynkach.

Jednocześnie nasza firma wykonuje różne prace dodatkowe z już zainstalowanym sprzętem, a także prace naprawcze i serwisowe oraz demontaż. Ceny za montaż klimatyzatora i związane z nim czynności różnią się w zależności od mocy, złożoności konstrukcyjnej sprzętu, a także charakterystyki pomieszczenia. Nasi specjaliści mają duże praktyczne doświadczenie w branży klimatycznej i zawsze są gotowi kompetentnie i skutecznie doradzić we wszystkich kwestiach związanych z doborem sprzętu.

Zwróć uwagę na profesjonalny montaż klimatyzacji w Łodzi!

Instalacja klimatyzatora to proces technologiczny, który wymaga wiedzy, specjalnego przeszkolenia, umiejętności, profesjonalnych narzędzi i doświadczenia. Bez względu na to, jak może to zabrzmieć banalnie, montaż klimatyzacji w Łodzi powinni wykonywać profesjonaliści w swojej dziedzinie. To zespół fachowców dysponujący wszystkimi niezbędnymi narzędziami i materiałami.

Aż do 80% awarii w ciągu pierwszego roku eksploatacji klimatyzatorów występuje z powodu zaangażowania w instalację niewykwalifikowanych instalatorów oraz stosowania narzędzi niskiej jakości i tanich materiałów eksploatacyjnych. Zdecydowanie nie zalecamy samodzielnego montażu tych urządzeń. Nawet instalacja tak prostej jednostki jak klimatyzator mobilny wymaga znajomości pewnych technologii.

Specjaliści z naszej firmy zdobyli wiedzę zawodową, umiejętności oraz posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysokie kwalifikacje. Doskonale zdają sobie sprawę, że prawidłowy montaż klimatyzacji w Łodzi to gwarancja jej wieloletniej i bezawaryjnej pracy. Główne materiały eksploatacyjne do instalacji klimatyzatorów są używane głównie od sprawdzonych producentów i tylko najwyższej jakości.

Lista prac wchodzących w skład montażu klimatyzacji w Łodzi

  • Wiercenie otworu do montażu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.
  • Montaż wsporników do jednostek zewnętrznych i wewnętrznych.
  • Zawieszenie jednostki zewnętrznej pod oknem lub na elewacji.
  • Układanie rurociągów (rury miedziane, izolacja termiczna, drenaż, kabel połączeniowy).
  • Wiercenie jednego otworu przelotowego.
  • Zawieszenie jednostki wewnętrznej na ścianie w pomieszczeniu.
  •  Sprawdzanie i podłączanie do punktu zasilania.
  •  Uruchomienie (konfiguracja, testowanie).

Jak zamówić montaż klimatyzacji w Łodzi?

Procedura zamawiania montażu klimatyzacji w Łodzi jest prosta, już przy pierwszej rozmowie, podczas komunikacji telefonicznej lub podczas osobistego spotkania w siedzibie firmy, nasz specjalista ustala, czy jest potrzeba dodatkowej pracy i co będzie konieczne. W trakcie rozmowy okazuje się, czy mierniczy musi odwiedzić obiekt w celu oględzin wstępnych, czy nie. Optymalny model klimatyzatora dobierany jest z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych warunków użytkowania i życzeń klienta. Po przybyciu instalatorów z wybranymi urządzeniami klimatyzacyjnymi, miejsce lokalizacji jednostek zewnętrznych i wewnętrznych ustalane jest z klientem.

Montaż klimatyzacji Łódź
Montaż klimatyzacji Łódź

Ściana jest wiercona, a następnie izolowana i uszczelniany jest otwór. Na ścianie zewnętrznej montowane są wsporniki, na których zostanie zamocowana jednostka zewnętrzna klimatyzatora. Układana jest niezbędna komunikacja, usuwany jest drenaż, a trasa jest podłączona do jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Po zakończeniu wszystkich etapów sprawdzana jest szczelność systemu. Dopiero po pełnym przekonaniu o szczelności wszystkich połączeń, przy pomocy specjalnego sprzętu, monterzy wprowadzają freon.

Działanie dzielonego systemu split we wszystkich możliwych trybach zostanie sprawdzone bezbłędnie. Po przeprowadzeniu montażu klimatyzacji w Łodzi klient jest szczegółowo informowany o trybach pracy klimatyzatora, wszystkich dodatkowych funkcjach obecnych w tym modelu, możliwości niezależnej okresowej konserwacji, przekazywane są wszystkie niezbędne dokumenty.

Porady specjalistów od montażu klimatyzacji w Łodzi

Montaż klimatyzacji w Łodzi w przypadku systemu dzielonego wiąże się z wykonaniem pewnych prac instalacyjnych. Dlatego, aby nie naruszyć integralności wnętrza, najlepiej przeprowadzić montaż podczas remontu. Najpierw musisz określić miejsce na klimatyzator, a lokalizacja jednostki wewnętrznej może stać się niepozorna.

Jednostkę zewnętrzną należy umieścić na ścianie zewnętrznej w pobliżu okna lub balkonu, co pozwoli nie korzystać z urządzeń dźwigowych lub z usług wspinaczy przemysłowych. Po zamontowaniu obu bloków system jest opróżniany, w razie potrzeby klimatyzator jest napełniany freonem, a następnie uruchamiany. Montaż klimatyzatorów w Łodzi który wykonuje nasza firma jest zgodny z dokumentacją eksploatacyjną z zachowaniem wysokiej jakości i niezawodności.

Montaż klimatyzacji w Łodzi – systemy multi split

Jest to opcja instalacji, gdy kilka jednostek wewnętrznych jest połączonych z jedną jednostką zewnętrzną. Ważny jest właściwy wybór systemu i lokalizacja samych klimatyzatorów. Właściwy montaż klimatyzacji w Łodzi to gwarancja udanego działania tej technologii klimatyzacyjnej.  Ponadto nieprawidłowo działający klimatyzator zostanie naprawiony za pomocą dodatkowego wyposażenia i narzędzi przy użyciu najnowocześniejszych metod pracy. Pracujemy w najlepszych cenach i oferujemy usługi dla mieszkań i domów prywatnych, a także dla biur i lokali przemysłowych.

Specjaliści rozwiązują problemy o dowolnym stopniu złożoności, aby stworzyć korzystne dla człowieka warunki w domach, nowoczesnych biurach, apartamentach, komfortowych hotelach, obiektach sportowych, szpitalach i obiektach przemysłowych. Wysoki potencjał pracowników gwarantuje jakościowe wykonanie całego niezbędnego cyklu prac: przegląd obiektu, zaprojektowanie systemu o optymalnych parametrach, dobór, dostawa i montaż urządzeń wraz z późniejszą gwarancją i serwisem.