Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi na twarz – dbanie o wygląd jest niezwykle istotne, ponieważ to on stanowi naszą wizytówkę. W tym przypadku nie mówimy jednak o ubiorze czy kolorze włosów, ale o kondycji naszej skóry. Jak się okazuje codzienna pielęgnacja wyżej wspomnianej i stosowanie odpowiednich kosmetyków nie zawsze pozwalają uzyskać upragniony wygląd. Duży wpływ na to jak wyglądamy mają także nasze geny, a tych pozornie nie da się oszukać. Użycie słowa “pozornie” nie było przypadkowe, ponieważ są sposoby na to, aby poprawić jędrność i kondycję skóry oraz wymodelować kontur twarzy i zredukować ewentualne przebarwienia. Jak tego dokonać? Otóż w tym wypadku dużą rolę odegra medycyna estetyczna i oferowane przez nią zabiegi, o których powiemy sobie w dzisiejszym artykule. 

Zabieg medycyny estetycznej – botoks

Najczęściej stosowanym zabiegiem medycyny estetycznej, który jednocześnie ją rozsławia, jest ten z wykorzystaniem botoksu. Jego działanie polega na blokowaniu połączeń nerwowo- mięśniowych i w konsekwencji rozluźnieniu mięśni. W związku z tym, że nie pozwala on na kurczenie się mięśni, następuje wygładzenie zmarszczek mimicznych. Ten rodzaj zabiegu wykorzystywany jest przy redukowaniu zmarszczek pojawiających się w górnej części twarzy jak kurze łapki w okolicy oczu, zmarszczki poprzeczne na czole czy lwie zmarszczki, które występują pomiędzy brwiami. Wstrzykiwanie botoksu nie wymaga podawania pacjentowi znieczulenia. Aby wciąż można było cieszyć się nienagannym wyglądem twarzy, koniecznym jest powtarzanie zabiegu co około 4 miesiące. 

Zabieg medycyny estetycznej – mezoterapia

Kolejnym zabiegiem, który oferuje medycyna estetyczna jest mezoterapia zwana również wampirzym liftingiem. Polega ona na wykonaniu nakłuć, podczas których do skóry właściwej dostarczany jest odpowiedni preparat. Wyżej wspomniana czynność ma za zadanie pobudzić mechanizmy odpowiedzialne za regenerację skóry. W przypadku tego zabiegu medycyna estetyczna nie przewiduje stosowania znieczulenia. Mezoterapia jest w stu procentach bezpieczna, a zamierzony efekt możliwy jest do osiągnięcia już po pierwszym jej wykonaniu. Sugerowana jest osobom, które borykają się z suchą, odwodnioną i zwiotczałą skórą, jak i tym u których występują niewielkie zmarszczki. 

Zabieg medycyny estetycznej – kwas hialuronowy

Medycyna estetyczna - najpopularniejsze zabiegi na twarz
Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi na twarz

Wyjaśniając pojęcie kwasu hialuronowego możemy powiedzieć, że jest to substancja, która występuje w sposób naturalny w skórze każdego z nas i odpowiada za jej jędrność oraz sprężystość. Wraz z wiekiem wyżej wspomnianego ubywa, co przekłada się na wiotczenie skóry. Szczęśliwe, sposób na te niedobory znalazła medycyna estetyczna, która oferuje swoim klientom zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy powstałych na bazie kwasu hialuronowego. Wyżej wymienione wstrzykuje się w precyzyjny sposób tak, aby wypełniły one ubytki i pozwoliły na przywrócenie skórze jędrności. Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy w zabiegach podnoszenia opadających kącików ust, ich powiększania oraz wyrównywania kształtu. Ponadto sprawdza się również przy spłaszczaniu bruzd oraz zmarszczek występujących na twarzy, szyi czy dekolcie. Ten rodzaj zabiegu świetnie nada się również w przypadku osób, które chciałyby poprawić owal twarzy. Jego wykonanie nie wymaga specjalnego przygotowania, a odbywa się on po uprzednim podaniu miejscowego znieczulenia. Efekty końcowe zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy. 

 

Zabieg medycyny estetycznej – nici liftingujące

Nici liftingujące stanowią alternatywę dla klasycznego liftingu. Są one wykonane z kwasu glikolowego i polimlekowego i wprowadzane pod skórę po uprzednim podaniu miejscowego znieczulenia. Nici liftingujące działają w taki sposób, że napinają skórę oraz ją modelują za pomocą tak zwanych mikro stożków, które na dalszym etapie obrastają tkanką. Ten rodzaj zabiegu, który oferuje medycyna estetyczna dedykowany jest osobom chcącym wymodelować owal twarzy, nadać odpowiedni kształt łukom brwiowym, a także podnieść skórę policzków i czoła. 

Czy zabiegi medycyny estetycznej są drogie?

Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj zabiegu się zdecydujemy oraz w jakim gabinecie go wykonamy. Jeżeli myślimy o botoksie, wówczas powinniśmy się liczyć z wydatkiem rzędu około 500 zł za jeden zabieg. Jeżeli mowa o mezoterapii, to tutaj ceny wahają się od 250 zł do 300 zł za jeden zabieg. Osoby zainteresowane zabiegiem z wykorzystaniem środków na bazie kwasu hialuronowego, powinny liczyć się z wydatkiem wynoszącym nawet 2000 zł (oczywiście cena jest uzależniona od miejsca, w które będziemy wstrzykiwać kwas). W przypadku zabiegów medycyny estetycznej wykorzystujących nici liftingujące, ceny zaczynają się od 1000 zł, a kończą nawet na 5800 zł. W związku z powyższym sami widzimy, że ten rodzaj zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna nie należy do najtańszych. Co istotne, większość wyżej wymienionych należy powtarzać, ponieważ ich efekt nie jest permanentny. Nie mniej jednak jeżeli inne metody zawodzą, a nasza cera dodaje nam lat, wówczas warto zastanowić się nad ich wykonaniem, gdyż poprawie ulegnie zarówno nasz wygląd jak i samopoczucie.  

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl