Jak wybrać dewelopera godnego zaufania? Każdy, kto chce kupić nowe mieszkanie, staje przed bardzo dużym wyzwaniem. Musi wybrać takiego dewelopera, który będzie uczciwy i odpowiedzialny. Jeśli zakupimy mieszkanie od osoby nieuczciwej, może się szybko okazać, iż kupione przez nas mieszkanie nie spełnia żadnych naszych wymagań.

Z tego względu trzeba dokładnie sprawdzać, w jaki sposób dany deweloper realizuje postanowienia ustawy deweloperskiej, czy pomaga swoim klientom w kwestiach formalnych dotyczących uzyskania kredytowania oraz co oferuje poza samym mieszkaniem. Jeśli zastosujemy się do tych kilku zasad, zyskamy gwarancję, iż mieszkanie kupione od takiego dewelopera będzie wybudowane zgodnie ze wszystkimi światowymi standardami.

Jak wybrać dobrego dewelopera – najważniejsze informacje

Od chwili wyboru mieszkania do odbioru kluczy z reguły mija niezwykle długa droga. Z tego względu podczas całego tego procesu trzeba być bardzo cierpliwym oraz pamiętać o tym, aby w niezwykle dokładny sposób weryfikować wszystkie oferty zamieszczane przez rozmaitych deweloperów. Może się na przykład okazać, że to co u danego developera jest w ofercie standardowej, u innego inwestora będzie w sferze dalekosiężnych planów. Warto zapytać się dewelopera, co kupowane przez nas mieszkanie ma wliczone w cenę, a za co będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Dzięki temu na samym starcie uzyskamy szczegółową informację odnośnie wydatków, jakie będziemy musieli w przyszłości ponieść.

Podczas szukania dobrego dewelopera niezwykle dokładnie trzeba również zweryfikować inne kwestie. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, jak dany deweloper pomaga swoim klientom w uzyskaniu kredytu hipotecznego w banku.  Warto wiedzieć, że relacja z deweloperem w żadnym wypadku nie powinna ograniczać się tylko i wyłącznie do przekazania bankowi kompletu dokumentów odnośnie realizowanej przez niego inwestycji. Dobry deweloper powinien również udostępnić swojemu klientowi listę zaufanych banków oraz doradców kredytowych, którzy pomogą mu odnaleźć kredyt hipoteczny na jak najlepszych warunkach. Wielu deweloperów ma podpisane umowy o współpracy z takimi bankami, dzięki czemu klienci mogą skorzystać na znacznie lepszych warunkach kredytu hipotecznego. Oprócz tego, klienci mogą również cieszyć się szybkim procesem przekazywania wszystkich niezbędnych dokumentów oraz zaświadczeń, które niezbędne są do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. Proces uzyskania kredytu w takich przypadkach zostaje skrócony do absolutnego minimum. A jak wiadomo, czas dla klientów jest bardzo istotny. Im szybciej uda im się uzyskać kredyt hipoteczny na mieszkanie, tym szybciej ruszą wszystkie prace przy jego budowie.

Deweloper Kraków powinien dbać o klienta nie tylko na samym początku

Jak wybrać dewelopera godnego zaufania?
Jak wybrać dewelopera godnego zaufania?

Warto wiedzieć, iż dobry deweloper powinien dbać o swoich klientów nie tylko przed zakupem mieszkania, ale także już po sfinalizowaniu transakcji. Jak wiadomo, zakup mieszkania  wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. W większości przypadków na ten cel zaciąga się kredyt na około 20-30 lat. Miesięczne raty z tytułu spłacania takiego kredytu są bardzo dużym obciążeniem dla domowego budżetu, przez co kompleksowe wyposażanie jego wnętrza staje się kwestią drugorzędną. Z tego powodu wielu deweloperów oferuje swoim klientom atrakcyjne rabaty, dzięki którym w atrakcyjnych cenach mogą zakupić sprzęt RTV i AGD, panele podłogowe, płytki czy usługi wykończeniowe. Dla młodych małżeństw liczy się każdy grosz, dlatego tego typu rabaty są naprawdę na wagę złota.

Jakie zmiany w prawie wprowadziła ustawa deweloperska?

Ustawa deweloperska, którą wprowadzono w 2012 roku, spowodowała wiele zmian w działaniu polskich deweloperów. Najważniejszym celem tego aktu prawnego jest zwiększenie finansowego oraz prawnego bezpieczeństwa wszystkich osób, które decydują się na zakup nieruchomości. Dzięki realizacji tych przepisów wprowadzone zostały nowe narzędzia takie jak: umowa deweloperska, rachunek powierniczy oraz prospekt informacyjny. Ostatni z wymienionych dokumentów ma dwie części. Pierwsza część jest ogólna. Znajdują się w niej wszystkie istotne informacje odnośnie inwestycji, jej stanu prawnego i sposobu finansowania. Opisany jest tam także cały harmonogram prac budowlanych, który będzie podejmował deweloper.

Z kolei w drugiej części tego dokumentu jest szereg informacji indywidualnych. Są to informacje związane z konkretnym lokalem, który kupuje dany klient. Przed wejściem w życie zapisów ustawy deweloperskiej, wielu deweloperów na własną rękę realizowało jej zasady, ponieważ zależało im na zdobyciu zaufania wśród jak najszerszej grupy klientów. Jeśli chcieli mieć miano firmy rzetelnej i kompetentnej, to tego typu działania były absolutnie niezbędne. W chwili obecnej wszystkie tego typu działania są absolutnym standardem, który regulują przepisy polskiego prawa. Z tego względu deweloper, który chce zyskać zaufanie wśród jak najszerszej grupy klientów, powinien podejmować jak najwięcej działań, które wpłyną na wzrost satysfakcji wśród jego klientów. System opieki posprzedażowej oraz rozmaite rabaty to bardzo ciekawe propozycje, które klienci z pewnością docenią.