Ile kosztują tatuaże 3D – masz w planach zrobienie swojego pierwszego tatuażu? Rozważasz poprawkę poprzedniego dzieła, a może chcesz stworzyć na swoim ciele całą kompozycję? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy ten krótki poradnik, z którego dowiesz się wszystkiego o tatuażach 3d. Jeśli zatem jesteś zainteresowany, zachęcamy do dalszej lektury. 

Tatuaże

Ile kosztują tatuaże 3D
Ile kosztują tatuaże 3D

Tatuaż to jedna z najstarszych form ozdoby ciała. Pierwsze wzmianki o tatuażach możemy przeczytać́ w samej Biblii, co prawda są̨ one przedstawione w negatywnym świetle, ponieważ̇ w Księdze Kapłańskiej surowo zabrania się tatuowania ciała, to jest to dowód na to, że tatuaże były znane oraz wykonywane już wtedy. Warto jest również podkreślić, że tatuowanie ciała jako naznaczanie może być jeszcze starsze niż sama biblia, ponieważ wiele plemion znanych z tatuowania sobie symboli oraz różnych znaków, które przetrwały do dziś, mogą pochwalić się niesamowicie długą tradycją. Jako ciekawostkę, warto jest podać, że najstarszym przykładem stosowania tatuażu jako formy ,,naznaczania” oraz przynależności do grupy jest tak zwany Otzi Lodowy Człowiek. Otzi (bo tak został nazwany człowiek znaleziony przez naukowców) żył około pięć tysięcy lat temu. Na jego ciele znajduje się aż sześćdziesiąt jeden tatuaży. Człowiek ten został znaleziony pomiędzy Austrią a Włochami. Jest to niesamowite odkrycie, które udowadnia, że tradycja robienia tatuaży jest znacznie starsza niż nam się wydawało.

Obecnie tatuaże postrzegane są jako forma wyrażenia siebie. Wiele osób utożsamia się z grafikami bądź konkretnymi znakami, jakie widnieją na ich ciele. Sam tatuaż może mieć dla poszczególnej osoby wartość sentymentalną lub nawet emocjonalną, ponieważ decyzja o zrobieniu sobie tatuażu jest przeważnie bardzo dokładnie przemyślana (choć nie jest to reguła).

Tatuaż 3D

Tak jak wspomnieliśmy, tatuaże mają bardzo długą historię, jednak czy słyszałeś kiedyś o metodzie tatuowania w 3d? Cóż, jeśli nie, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż, tatuowanie w 3d to nic innego jak metoda, która wykorzystuje światłocień (a także inne czynniki) to wykonania grafiki, która będzie sprawiała wrażenie przestrzennej (oczywiście jest do bardzo duże uproszczenie). Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zrobienie sobie tatuażu https://www.luckyseven.pl/. Co ciekawe do salonu tatuażu zgłasza się wiele osób, które chcą poprawić lub całkowicie zakryć tak zwany ,,błąd” z przeszłości. Mimo, że laserowe usuwanie tatuażu jest w stanie prawie całkowicie załatwić sprawę niechcianej grafiki, wiele osób decyduje się na jej przykrycie.

studio tatuażu
studio tatuażu

Dlaczego? Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że laser pozostawi duże oraz nieestetyczne blizny (zwłaszcza w przypadku ciemnego i źle wykonanego tatuażu), przykrycie tatuażu kolejną grafiką wydaje się być zatem znacznie rozsądniejsze, szczególnie gdy do wyboru jest wiele metod oraz wzorów, w tym tatuaże 3d. Z podobnym problemem mierzą się osoby, które chcą zakryć blizny. Do tatuażystów zgłaszają się zarówno ludzie, którzy chcą zakryć małe blizny pooperacyjne, jak i duże blizny po oparzeniach lub innych tego typu traumatycznych przeżyciach. Tatuaż pełni wtedy rolę ,,plastra”, który ochrania daną osobę przez bolesnymi wspomnieniami.

Chcesz zrobić sobie tatuaż? Sprawdź co musisz wiedzieć

Przede wszystkim należy wiedzieć, że decyzja o tatuażu powinna być bardzo dobrze przemyślana. Spontaniczne tatuaże często kończą się ich usuwaniem bądź żałowaniem. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto jest wcześniej dokładnie zastanowić się nad tym, czego konkretnie oczekujesz, a także, gdzie chcesz wykonać tatuaż, musisz bowiem wiedzieć, gdzie jest dobre studio tatuażu Warszawa. Idąc do profesjonalisty, o którym słyszałeś wiele pozytywnych opinii, nie musisz się obawiać rezultatu zabiegu. Kolejną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć jest oczywiście fakt, że prawidłowo wykonany tatuaż techniką 3d (lub inną) jest dość sporym wydatkiem.

Ile kosztuje tatuaż 3D?

Cóż, na to pytanie niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Dlaczego? Otóż cena tatuażu jest kwestią zmienną i zależną od wielu czynników takich jak na przykład:

– cennik studia tatuażu, które wybrałeś,
– jakość produktów, których używa tatuażysta,
– staż tatuażysty,
– grafika, którą wybrałeś,
– metoda tatuowania,
– wielkość tatuażu,
– miejsce, w którym ma zostać wykonany tatuaż,
oraz wiele więcej.

Jak widzisz cena tatuażu może być zupełnie różne. Dajmy na to, jeśli Twoim marzeniem jest wytatuowanie sobie tak zwanego rękawa, musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał zapłacić znacznie więcej niż w przypadku małego tatuażu na przykład na nadgarstku. Cena tatuażu zaczyna się zatem od około 200/300 złotych, natomiast jej górna granica zależy głównie od Ciebie oraz Twojego pomysłu.

Jeśli zatem marzysz o tatuażu (pierwszym lub kolejnym), dokładnie przemyśl swoją decyzję, a także zastanów się nad grafiką, z którą chciałbyś być już do końca życia. Jeśli natomiast jesteś pewny swojego wyboru, nie czekaj i zgłoś się do dobrego tatuażysty.