Rodzaje implantów dentystycznych – nie ma chyba osoby, której nie zależy na pięknym i atrakcyjnym uśmiechu. Niestety z biegiem czasu tracimy naturalne zęby w różnych sytuacjach. Otóż ​​należy powiedzieć, że nasze własne zęby wypadną nie tylko z powodu starzenia się, ale również czynników zewnętrznych, z których najważniejsze to takie problemy jak: występowanie różnego rodzaju wypadków, a także próchnica i niedostateczna pielęgnacja jamy ustnej.

Na szczęście istnieje obecnie wiele sposobów na poprawę naszego uśmiechu, a jednym z nich jest przede wszystkim zastosowanie tego rozwiązania opartego na implantach dentystycznych. Dlaczego postanowiliśmy opowiedzieć Ci kilka ciekawych rzeczy na ten temat. Serdecznie zapraszamy!

Czy implanty dentystyczne są tego warte?

Wiele osób może zastanawiać się, czy implanty dentystyczne są tego warte. Cóż, na wstępie należy powiedzieć, że obecnie istnieje wiele rodzajów implantów dentystycznych, w wyniku czego ich ceny z roku na rok są znacznie obniżane. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że implanty zębowe są bardzo opłacalne, głównie dlatego, że stosując to rozwiązanie można wyeliminować niepoprawny zgryz, ale także błędną wymowę, które często są spowodowane brakami przednich zębów.

Rodzaje implantów dentystycznych
Rodzaje implantów dentystycznych

Niestety naturalne zęby tracimy z wielu powodów, m.in.: podeszłego wieku, złej higieny jamy ustnej, różnych wpadek, które przydarzyły nam się w przeszłości. Jak więc widać, utrata zębów nie zawsze jest związana z próchnicą. Należy jednak pamiętać, że wszelkie niepożądane zmiany, które z czasem rozwijają się w naszej jamie ustnej, mogą być skutkiem poważniejszych chorób. Ponieważ, jak pokazują liczne statystyki, jeśli mamy w ustach zbyt dużo niebezpiecznych bakterii i wirusów, prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca jest znacznie większe. Dlatego pamiętaj, aby odwiedzać dentystę tak często, jak to możliwe, ponieważ zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Czy podczas umieszczania implantu dentystycznego występuje ból lub dyskomfort?

Jeśli chodzi o pytanie, czy podczas procesu wszczepienia implantu dentystycznego pojawia się jakikolwiek ból lub dyskomfort, musimy stanowczo powiedzieć, że nie ma, ani jednego. Wynika to głównie z zastosowania wyłącznie innowacyjnych metod wszczepiania implantów w połączeniu z odpowiednim znieczuleniem. Dzięki tym metodom każdy pacjent może mieć pewność, że cały zabieg wszczepienia implantu zębowego będzie komfortowy i bezpieczny.

Jakie są główne zalety implantów dentystycznych?

Do głównych zalet implantów dentystycznych należą przede wszystkim: estetyczny wygląd, bezpieczeństwo dla organizmu oraz piękny i promienny uśmiech. Należy również powiedzieć, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na wstawienie implantów dentystycznych, ponieważ coraz bardziej przypominają one prawdziwe zęby.

Czy implanty dentystyczne są trwałe?

Cóż, muszę powiedzieć, że implanty dentystyczne nie są trwałe. Ogólnie rzecz biorąc, tytanowe implanty dentystyczne są najtrwalsze. Ale większość implantów dentystycznych wymaga wymiany po około 10-15 latach. Dlatego wszczepienie takiego materiału do ust powinno być rozważne i solidne, ponieważ nie jest to inwestycja, z której będziemy mogli cieszyć się do końca życia.

Jakie są rodzaje implantów dentystycznych?

implanty zębowe Szczecin
implanty zębowe Szczecin

Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów implantów dentystycznych, główne z nich to:

  • Tytanowe implanty dentystyczne – Charakteryzują się tym, że są uważane za jedne z najtrwalszych implantów dentystycznych, choć wielu uważa, że ​​nie prezentują się zbyt estetycznie w jamie ustnej,
  • Implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu – Charakteryzują się tym, że światło oddziałuje na nie w takim samym stopniu jak zęby naturalne, a ponadto charakteryzują się tym, że są uważane za implanty najbardziej zbliżone do naturalnych zębów ludzkich,
  • Implanty stomatologiczne jednofazowe – polegają na umieszczeniu implantu i nadbudowy podczas jednej wizyty,
  • Implanty zębowe dwufazowe – polegają na wszczepieniu implantu na jednej wizycie oraz sztucznej nadbudowie zęba na kolejnej wizycie.

Co sprawia, że ​​implanty dentystyczne są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu?

Implanty dentystyczne są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu wszystkich zaleceń lekarza po zabiegu wszczepienia implantu.